Stručná historie grafického designu

Autor: Richard Hollis

                                                                                    Hledat knihy od autora: Richard Hollis,
Stručná historie grafického designu
Výrobce: Rubato
ISBN: 978-80-87705-27-8
Dostupnost: Na skladě
Cena: 390Kč 300Kč
Bez daně: 300Kč

Monografie Richarda Hollise, jednoho z nejvlivnějších tvůrců a teoretiků grafického designu, stručně a přehledně popisuje vývoj tohoto oboru od jeho počátků do současnosti. Začíná proměnou grafického umění v design, pokračuje plakáty, Bauhausem, novou typografií, válkou a propagandou, avantgardou, modernismem, futurismem, švýcarským stylem, Neue Graphik, šedesátými lety, psychedelií, protestním designem a končí novými technologiemi. V závěrečné kapitole shrnuje novodobé mezinárodní směry a věnuje pozornost roli počítače a internetu v současném grafickém designu, kdy se role designéra stává komplexnější, subverzivnější a leckdy má v sobě i politický podtext. Neocenitelnou součástí knihy je přes 800 ilustrací a rozsáhlá bibliografie, která zájemcům o grafický design umožňuje pokračovat ve studiu a prohlubovat svoji inspiraci. Hollisova důkladná monografie je svojí povahou jakousi miniencyklopedií grafického designu, což ji při nedostatku seriózních publikací pro vzdělávání v tomto oboru činí nepostradatelnou. Jedná se o jeden z vůbec prvních pokusů tento obor zachytit a nenápadně promýšlet.
Kniha byla přeložena do mnoha světových jazyků a v Británii se dočkala již 3. vydání.Kniha má mírně natlučený spodní roh obalu!!

  • ISBN: 978-80-87705-27-8, EAN: 9788087705278
  • Originál: Graphic Design. A Concise History
  • Překlad: Mráz, Michal, Podhajský, František, Kačer, Tomáš
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 262 stran, 14,8 × 22 cm, česky
  • Rozměry: 14,8 × 22 cm
  • Rok vydání: 2015 (1. vydání)

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší            Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže:
Valid XHTML 1.0 Strict Doporučujeme:Instalatér Brno:Instalatérské práceTopenářské práce: Instalace topení Instalace alarmů Brno: Alarm Brno
PSX