Řecké mýty

Autor: Graves Robert

                                                                                    Hledat knihy od autora: Graves Robert,
Řecké mýty
Výrobce: Leda
ISBN: 978-80-7335-654-5
Dostupnost: Na skladě
Cena: 680Kč 565Kč
Bez daně: 565Kč

Řecké mýty seznamují moderního čtenáře s největšími příběhy, které položily základ evropskému písemnictví. Připomeňme si dvanáct Herkulových prací, dobrodružnou plavbu Argonautů za zlatým rounem, Théseův boj s Minótaurem, krále Midase a jeho oslí uši, trojskou válku, Odysseův návrat na rodnou Ithaku – to vše zkomponované do jednoho nezapomenutelného celku.
Gravesovo převyprávění je moderní, ale látka sama není zmodernizovaná: jasně si uvědomujeme odlišnost doby, kterou kniha evokuje. Zažíváme vstup každého nesmrtelného boha a bohyně do smrtelného světa a dozvídáme se podrobnosti o jejich zrození, povaze a činech. Podmanivé podání je založeno na antických pramenech i zprávách z jiných kulturních oblastí a podává pestrý a provázaný výklad bájí, včetně jejich méně známých variant.
Knihu lze číst jako napínavé líčení, ovšem díky podrobným komentářům a obsáhlému jmennému rejstříku je nepostradatelná pro ty, kdo hledají autoritativní a podrobný popis velkolepých příběhů, jež tvoří základ západní literatury. Přečtěte si Iliadu a Odysseiu s Gravesovým výkladem, čtěte je s radostí – a budete okouzleni!

  • ISBN:978-80-7335-654-5, EAN:9788073356545
  • Originál: The Greek Myths
  • Překlad: Hanuš Jiří
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 808 stran, 15x23 cm
  • Rozměry: 15x23 cm
  • Rok vydání: 2022 (2. vydání)

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší            Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže:
Valid XHTML 1.0 Strict Doporučujeme:Instalatér Brno:Instalatérské práceTopenářské práce: Instalace topení Instalace alarmů Brno: Alarm Brno
PSX